Menü
0(342) 322 00 86
7/24 Online Satış

Ventura'nın Fıstık ezmeli çikolatasıyla gelen birincilik

2009 yılından bu yana faaliyet gösteren Ventura Pastanesi, önemli bir başarıya daha imza attı.Ventura'nın Fıstık ezmeli çikolatasıyla gelen birincilik

 

Tuba - Sümeyra ve Muhammet Osmanlıoğlu kardeşler, İstanbul'da gerçekleşen Cakeshow İstabul yarışmasına Fıstık ezmeli çikolata ile katıldı ve butik çikolata kategorisinde en yüksek dereceyi alarak birinci oldu. Osmanlıoğlu kardeşlerin bu başarısı büyük alkış aldı. 

Sümeyra Osmanlıoğlu, Butik çikolata kategorisinde zorlu bir elemeden en yüksek dereceyi alarak birinci  olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Osmanlıoğlu, "Çikolatamız ile Gastronomi şehrimiz Gaziantep’i temsil etmiş olmaktan dolayı çok gururluyuz" dedi. 

LEZZETİMİZİ TESCİLLEDİK

"2009 yılından beri Gaziantep te faaliyet  gösteren Ventura pastanesi olarak İlklere imza atmaya devam ediyoruz" diyen Osmanlıoğlu, "Gaziantep'teki ilk butik el yapımı çikolata üreticisi olmamızın yanı sıra artık lezzet konusundaki iddamızı da  girdiğimiz  yarışmadan aldığımız  ödül ile tescillemiş olduk. Fıstık ezmeli çikolatayı ilk ve en iyi yapan firma oluşumuzun arkasında işimize gösterdiğimiz özen ve emeğin büyük payı var" şeklinde konuştu. 

ÖZEL FORMÜL İLE HAZIRLANIYOR

Fıstık ezmeli çikolata ile ilgili bilgi veren Sümeyra Osmanlıoğlu, "Fıstık ezmelerimizi özenle geliştirdiğimiz özel formül ile hazırlıyor ve yüzde 100  kakao yağı içeren gerçek Belçika çikolatası ile kaplıyoruz. Yarışma için hazırladığımız sunumda, fıstık şeklini verdiğimiz ezmeleri yine fıstık ezmesi kullanarak hazırladığımız dalların üzerine yerleştirdik. Yüzde 100 kakao yağı içeren bitter çikolata ile kapladık" diye konuştu.

SUNUMU ETKİLEDİ

Osmanlıoğlu, şu bilgileri verdi: "Gaziantep yöresine ait bakır tabakta sunduğumuz fıstık ezmelerinin mizanseninde fıstık ağacının dalları ucunda ki fıstıkları resmetmeye çalıştık. Hazırladığımız ürün lezzeti kadar tasarımıyla da jüriden büyük ilgi topladı. Bundan sonra ki hedefimiz Gaziantep'i çikolata konusunda daha güzel yerlerde temsil etmeye devam etmek olacaktır" LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Ventura'nın Fıstık ezmeli çikolatasıyla gelen birincilik